Jak mieć płaski brzuch?

Odchudzanie

O posiadaniu płaskiego brzucha marzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszak, zgrabna „fit-sylwetka” jest uważana powszechnie za atrakcyjną. Nic dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy odchudzania i walczy o „lepsze ja”.

W dzisiejszej publikacji pragniemy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące odchudzania. Jak schudnąć? Jak mieć płaski brzuch? Jak ćwiczyć? Jak dietę stosować? Na te i wiele innych, istotnych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części publikacji.

Dieta na odchudzanie – jaką wybrać?

W Internecie: na forach, blogach i portalach traktujących o odchudzaniu znajduje się wiele gotowych jadłospisów. Niestety, nie każdy nadaje się do wykorzystania. Większość z nich jest najzwyczajniej w świecie – nieskuteczna i niebezpieczna dla zdrowia.

Którą zatem wybrać? Jadłospis musi cechować się:

  • odpowiednim bilansem i bogactwem mineralno-witaminowym
  • ilością posiłków równą, bądź większą niż pięć
  • malejącą liczbą węglowodanów (wraz z biegiem dnia)
  • kolacją zawierającą praktycznie samo białko

Bilans kaloryczno-odżywczy należy ustalić w oparciu o zapotrzebowanie organizmu (zależy od wzrostu i wagi, wykonywanej pracy i aktywności fizycznej).

Trening na odchudzanie – jak ćwiczyć?

Realizacja planu treningowego pozwoli Ci nie tylko osiągnąć wymarzony płaski brzuch, ale także zgubić tkankę tłuszczową z innych miejsc w organizmie. Skuteczny trening jest przedewszystkim:

  • wyczerpujący
  • progresywny
  • systematyczny

Każda z wyżej wymienionych cech jest równie ważna. Należy również pamiętać, że trening jest elementem, któremu nadać należy taki sam priorytet jak diecie. Wszak, to właśnie podczas ćwiczeń zachodzi proces spalania tkanki tłuszczowej na skutek generowanego zapotrzebowania energetycznego.

Suplementy diet – czy warto?

Wnaszej opinii suplementy diet to skuteczne rozwiązanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy towarzyszy im dieta i trening. Bez tych dwóch elementów skuteczność jakiegokolwiek spalacza tłuszczu nigdy nie będzie zbyt duża.

Wybierając preparaty, należy sugerować się nie reklamą telewizyjną, a opiniami, których w Internecie jest pod dostatkiem.

Dodaj komentarz