Redukcja zbędnych kilogramów – jak schudnąć?

Odchudzanie

Nadwaga nie bez powodu nazywana jest chorobą XXI wieku. To przypadłość, która stanowi bolączkę niespełna połowy Europejczyków. Jak sobie z nią radzić? Co zrobić, aby schudnąć?

Proces odchudzania z całą pewnością nie może być określony mianem łatwego, szybkiego i przyjemnego. Jest wymagający, czasochłonny i zwykle mało przyjemny. Nie mniej jednak chudnąć warto – dla zdrowia i wyglądu naszego ciała.

Jak schudnąć?
Na proces odchudzania składają się dwa kluczowe elementy: dieta i trening oraz jeden opcjonalny: suplementacja. Poniżej, pokrótce przedstawiamy każdy z nich.

Dieta na odchudzanie to jadłospis, którego bilans wartości odżywczych jest równy lub delikatnie mniejszy niż generowane zapotrzebowanie. Powinien być zdrowy i pełnowartościowy. Jakiekolwiek głodówki nie powinny wchodzić w grę – nie dość, że są mało efektywne, to dodatkowo skutkują osłabieniem organizmu i tzw. efektem jojo. Ważną cecha diety na odchudzanie powinna być regularność. W okresie odchudzania kluczowe okazuje się również nawodnienie organizmu (minimum 3 litry wody na dzień).

Trening na odchudzanie może mieć dowolną formę. Wszak, każda, ogólnorozwojowa aktywność fizyczna może być skuteczna. Istotne jest jednak to, aby była realizowana z odpowiednia intensywnością. Powinna ona wynosić od 60 do nawet 90% tętna wysiłkowego. Doskonałym przykładem treningu na odchudzanie są: bieganie, pływanie, jazda na rowerze, taniec, jazda na rolkach, steper czy zajęcia aerobiku.

Suplementacja na odchudzanie to proces dodatkowy, który może mieć ogromny wpływ na tempo odchudzania. Jej zastosowanie może spotęgować efekty diety i treningu nawet kilkukrotnie. Należy mieć jednak na uwadze, że żaden z preparatów nie wykona za nas ciężkiej pracy. Mało który środek wykazuje jakiekolwiek działanie bez zmiany nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Do najskuteczniejszych środków zaliczyć można następujące preparaty: Acai Berry, African Mango oraz Green Barley.

Dodaj komentarz