3 domowe sposoby na cellulit

Pielęgnacja ciała

Czy wiesz, że problemy z cellulitem może mieć nawet co trzecia Polka? Defekt ten jest szczególnie charakterystyczny dla kobiet w ciąży oraz w okresie menopauzy. Ponadto, często diagnozuje się go w wieku dojrzewania. Wywoływany jest w głównej mierze przez zaburzenia o charakterze hormonalnym.

Cellulit – przyczyny
Rozstrojenie gospodarki hormonalnej to nie jedyna przyczyna cellulitu. Przypadłość ta kształtowana może być również przez wiele innych czynników, a mianowicie:

  • Nieodpowiednie nawyki żywieniowe (niezdrowa i nieregularna dieta)
  • Brak aktywności fizycznej (siedzący tryb życia)
  • Palenie papierosów (szkodliwe substancje doprowadzają do zaburzeń w budowie tkanki tłuszczowej)
  • Noszenie obcisłych ubrań (powodują ucisk żylny, co pogarsza ukrwienie i dotlenienie komórek)

Cellulit – jak sobie z nim radzić?
Znając przyczyny występowania cellulitu, możemy skutecznie mu zapobiegać. Oznacza to, że powinniśmy:

  • Zmienić nawyki żywieniowe
  • Zrezygnować z palenia papierosów
  • Zadbać o aktywność fizyczną
  • Zrezygnować z noszenia obcisłych ubrań

To jednak nie jest w pełni wystarczające. Istotna jest również realizacja konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. Niektóre z nich przeprowadzić można w domu, nie wydając przy tym zbyt wielu pieniędzy. O czym mowa?

Doskonałym przykładem domowego sposobu na cellulit jest peeling wykorzystujący fusy kawy. To zdecydowanie najbardziej popularna metoda, która daje satysfakcjonujące rezultaty. Wystarczy wymieszać około 4 łyżeczki fusów z kawy z 3 łyżkami oliwy z oliwek lub olejku eterycznego. Następnie kolistymi ruchami rozprowadzić po miejscu zmienionym chorobowo.

Innym, skutecznym sposobem jest maseczka cukrowa. Podobnie jak peeling z fusów kawy nie wymaga zastosowania zbyt wielu produktów. Wystarczy cukier, oliwa z oliwek oraz odrobina drożdży spożywczych. Taką maseczkę pozostawiamy na cellulicie około 20 minut.

Cellulitu pozbyć się można realizując tzw. naprzemienne prysznice, czyli polewanie „skórki pomarańczowej” naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.

Dodaj komentarz