Białe zęby: sok z cytryny i soda

Pielęgnacja ciała

Niezwykle ważnym elementem urody jest uśmiech. Zdrowe, śnieżnobiałe zęby to niewątpliwie atut, który chciałby posiadać każdy ten, kto dba o swoją atrakcyjność. Nic zatem dziwnego w tym, że tak wiele osób podejmuje trudy wybielania zębów.

Metod pozwalających wybielić zęby jest mnóstwo. Niewiele jednak z nich gwarantuje skuteczność na takim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali. Jedno jest pewna – żaden z „domowych” sposóbów na białe zęby nie gwarantuje takich efektów, jakie osiągniemy korzystając z profesjonalnych zabiegów wybielających.

Najbardziej popularne i jednocześnie najskuteczniejsze formy wybielania zębów w domowych warunkach to: soda oczyszczona, pasty wybielające oraz sok z cytryny. Poniżej przedstawiamy pokrótce każdą z metod.

Soda oczyszczona

Ten środek spożywczy znajduje zastosowanie w pielęgnacji zębów od wielu lat. Soda działa błyskawicznie i już po jednym „zabiegu” można zobaczyć poprawę.

Wspomniany „zabieg” to nic innego jak szczotkowanie zębów tym preparatem. Prawda, że banalne? Należy pamiętać, by nie realizować go zbyt często gdyż może uszkodzić szkliwo.

Sok z cytryny

Sok z cytryny jest składnikiem wielu kosmetyków, w tym także past do zębów. Właściwości tego cytrusa pozwalają poprawić koloryt zębów nawet o kilka tonacji. Regularne zastosowanie tej formy wybielania to niemal gwarancja efektów.

Zabieg wybielania przy wykorzystaniu soku z cytryny może przybierać różne formy. Realizować można płukanki (woda + sok z cytryny), popijać sok z cytryny, szczotkować sokiem z cytryny czy nawet po prostu zjadać tego cytrusa (wolno przeżuwając).

Pasty wybielające

Przez pasty wybielające rozumiemy specjalistyczne środki dostępne tylko w aptekach. Te dostępne w drogeriach nie mają tak silnego działania, gdyż ich skład jest mocno ograniczony.

Przed wyborem konkretnego preparatu zaleca się zapoznanie z opiniami. W Internecie, na forach i blogach znaleźć można mnóstwo recenzji, które stanowią najlepszy wyznacznik skuteczności danego produktu.

Dodaj komentarz