Co zrobić żeby mieć białe zęby?

Pielęgnacja ciała

Niewątpliwie zęby mają wpływ na naszą atrakcyjność. Śnieżnobiały, hollywoodzki uśmiech to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co można zrobić by móc pochwalić się pięknymi, białymi zębami?

Sposobów wybielania zębów jest co najmniej kilka. Wyróżnić możemy zarówno domowe sposoby, profesjonalne zabiegi, jak i specjalistyczne kosmetyki. Poniżej przedstawiamy każdy ze sposobów na białe zęby.

Laserowe wybielanie zębów

Zdecydowanie najbardziej efektywną formą wybielania zębów jest ta, która wykorzystuje zdobycze technologiczne. Laserowe wybielanie zębów pozwala dokonać zmiany o nawet 10-12 odcieni. Takich rezultatów nie osiągniemy z żadną inną metodą.

Specjalna wiązka światła naświetla uprzednio nałożony żel zawierający substancje aktywne. Taka forma wybielania pozwala zarówno usunąć pojedyńcze przebarwienia, jak i kompleksowo wybielić zęby. Zabieg laserowego wybielania zębów zwykle nie trwa dłużej niż 60 minut.

Kosmetyki wybielające zęby

W aptekach znaleźć możemy naprawdę wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji i wybielania zębów. Wyróżniamy: pasty wybielające (specjalistyczne), żele i paski wybielające.

Każda z wyżej wymienionych metod opiera swoje działanie na substancjach aktywnych, które po nałożeniu nie tylko oczyszczają strukturę, ale także poddają zęby procesom wybielającym. Efekty w przypadku takich metod są bardzo zróżnicowane. Zwykle jednak można liczyć na poprawę o maksymalnie kilka odcieni.

Domowe sposoby na białe zęby

Niegdyś medycyna kosmetyczna nie była tak rozwinięta. Z wybielaniem zębów radzono sobie domowymi sposobami. Niektóre wykorzystywane są po dziś dzień.

Zdecydowanie najczęściej w celu wybielenia zębów sięgamy po sodę oczyszczoną. To preparat, którego działanie jest bardzo silne. Efekty uzyskiwane po wyszczotkowaniu sodą są natychmiastowe. Nie należy jednak korzystać z tej metody zbyt często gdyż może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Innymi wartymi wspomnienia metodami jest szczotkowanie zębów sokiem z cytryny oraz wykorzystywanie truskawek w celu oczyszczenia jamy ustnej.

Dodaj komentarz