Domowe wybielanie zębów

Pielęgnacja ciała

Jednym z najważniejszych czynników kształtujących naszą atrakcyjność jest uśmiech. Śnieżnobiałe, zdrowe zęby to atut o który powinien zadbać każdy, komu zależy na urodzie – niezależnie od płci. Nie zawsze jednak zęby są w takiej kondycji jakbyśmy tego oczekiwali. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby doprowadzić je do stanu zadowalającego.

Wizyty w gabinetach stomatologicznych nie należą do najprzyjemniejszych. Większość ludzi obawia się bólu, wiercenia i innych zabiegów. Zupełnie inny stosunek wykazujemy do wybielania zębów – zabiegu bezbolesnego, który natychmiastowo poprawia atrakcyjność naszego uzębienia.

Zabiegi wybielania zębów (laserowe, lampą beyond) nie należą jednak do najtańszych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Istnieją jednak metody, które pozwalają na zdecydowanie tańsze wybielanie zębów. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić dwa, najczęściej wykorzystywane domowe sposoby na białe zęby.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który możemy kupić w dosłownie każdym sklepie. Od dawien dawna znany jest z silnych właściwości oczyszczających i wybielających zęby. Niestety, rozwiązanie te ma jedną kluczową wadę – regularne stosowanie może doprowadzać do uszkodzenia szkliwa.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest banalnie proste. Wystarczy przed szczotkowaniem pastą do zębów, zrealizować ten sam proces wykorzystując właśnie sodę. Należy nasypać około 1 łyżeczkę na szczoteczkę i myć zęby około 2-3 minuty.

Wybielanie zębów sokiem z cytryny

Sok z cytryny to składnik wielu kosmetyków i leków. Jego silne właściwości powszechnie wykorzystuje się w przemyśle kosmetologicznym, w tym także w stomatologi. Kwas cytrynowy nie należy do silnych kwasów owocowych, dlatego też ryzyko uszkodzenia szkliwa jest niewielkie. Nie mniej jednak stomatolodzy przestrzegają przed zbyt częstym wykorzystywaniem tej metody w celu wybielania zębów.

Zęby możemy wybielać na kilka sposobów – szczotkując sokiem z cytryny, wypłukując zęby czy nawet – przegryzając i żując miaższ z cytryny. Każde z rozwiązań pozwala na osiągnięcie poprawy kolorystycznej o nawet kilka tonów.

Dodaj komentarz