Trądzik młodzieńczy – dieta

Pielęgnacja ciała

W wielu przypadkach przyczyną występowania pryszczy są złe nawyki żywieniowe. Powiedzenie „jesteśmy tym, co jemy” zdaje się mieć zastosowanie także i w tym przypadku.

Należy wiedzieć, że trądzik młodzieńczy ma podłoże nie tylko hormonalne. Do wystąpienia tego nieestetycznego defektu skóry przyczynić się mogą złe kosmetyki, zażywane leki i właśnie – nieodpowiednia dieta. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić kilka reguł zdrowego odżywiania, które mogą pomóc w walce z tą niezwykle nieprzyjemną przypadłością.

Trądzik młodzieńczy dieta

W związku z tym, że nie chcemy wnikać tak szczegółowo w gusta kulinarne naszych czytelników postanowiliśmy nie przedstawiać gotowego jadłospisu, a jedynie sugestie dotyczące produktów jakie warto konsumować.

Co jeść?

Doskonale działają owoce i warzywa, których bogactwo w witaminę A i E jest wysokie: papryka, brokuły, pomarańcze czy melony. Istotne jest również dostarczanie organizmowi witamin z grupy B, zatem warto zadbać by w diecie znalazły się takie produkty jak: drób, jaja, szpinak oraz kapusta. W diecie powinno znależć się także wiele miejsca dla minerału wspomagającego gojenie, a mianowicie – cynku. W tym celu warto spożywać: ryby, orzechy nerkowca oraz owoce morza.

Czego nie jeść?

W przypadku walku z trądzikiem absolutną koniecznością jest ograniczenie wszelkiego rodzaju fast-foodów. Wpływ na zmiany skórne mają także napoje w których użyto cukru i sztucznych barwników (90% znajdujących się na półkach sklepowych). Na występowanie trądziku bardzo często wpływ mają również ostre przyprawy. Ich ograniczenie powinno stanowić priorytet.

Zdrowa, bogata w naturalne składniki dieta powinna okazać się dobrym lekarstwem na trądzik. Nie należy jednak oczekiwać niesamowicie szybkich rezultatów. Zmiany w organizmie zachodzą wolno, dlatego też nie należy się szybko poddawać. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po kilku tygodniach.

Zmiana nawyków żywieniowych może iść w parze z innymi metodami na trądzik – kuracją farmaceutykami, laseroterapią czy maseczkami i peelingami. Z całą pewnością spotęguje efekty wyżej wymienionych sposobów.

Dodaj komentarz