Przeszczep włosów – zabieg, cena, opinie

Pielęgnacja włosów

Wypadanie włosów to problem, który dosięga zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jego leczenie może przybierać różne formy. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań oferowanych przez medycynę jest zabieg przeszczepienia włosów.

Przeszczep włosów to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na wszczepieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie są narażone na wypadanie włosów. Osoby, które podejmują się takiego zabiegu zazwyczaj zmagają się z łysieniem androgenowym. Z tym typem łysienia najczęściej mają do czynienia mężczyźni, gdyż hormon androgen jest hormonem męskim. Zabieg przeszczepu włosów niekoniecznie podlega tylko głowie, wiele kobiet decyduje się na przeszczep włosów brwi, rzęs, brody oraz klatki piersiowej.

Cena przeszczepów włosów zależy od zaawansowania łysienia oraz od miejsca, w którym ma nastąpić wszczepienie mieszków włosowych.

Jakie mamy metody przeszczepu włosów?
Pierwszą dość popularną metodą jest tak zwana metoda strip. Specjaliści pobierają pasek skóry owłosionej z okolicy tylnej lub bocznej głowy. Za pomocą nici kosmetycznych zszywają brzegi rany. Wycięty fragment jest dzielony na małej wielkości przeszczepy, które zawierają mieszki włosów. Zdaniem chirurgów, metoda ta jest szybka w wykonania i dzięki niej można uzyskać naprawdę dużą ilość przeszczepów. Jedyną wadą jest pozostawiona blizna w miejscu zszycia skóry.

Drugą równie popularną metodą jest metoda FUE. Podczas tego zabiegu specjalista pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe za pomocą małego i cieniutkiego narzędzia. Przeszczepy umieszczane są w okolicy biorczej. Ten zabieg wykonywany jest rzadko i nie często polecany jest przez chirurgów ponieważ zdecydowanie dłuższy jest zabieg procedury niż w przypadku metody strip. Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszy wśród mężczyzn, którzy od dawna zmagają się z łysieniem a ich odbicie w lustrze powoduje złe samopoczucie a nawet depresje.

 

Dodaj komentarz