Jak oczyścić organizm z toksyn?

Zdrowie

Wiele osób zapomina o konieczności regularnej detoksykacji organizmu. Niestety, nieoczyszczany organizm narażony jest na szereg komplikacji zdrowotnych. Dlatego też, absolutnie kluczowym dla naszego zdrowia jest systematyczny detoks organizmu.

Tym bardziej, że liczba otaczających nas toksyn stale rośnie. W powietrzu, wodzie, pożywieniu jest mnóstwo szkodliwych substancji, których usunięcie bywa naprawdę trudne.

Jak pozbyć się toksyn?

Oczyszczanie organizmu z toksyn można zrealizować wykorzystując rozmaite metody. Zdecydowanie najefektywniejsze są wszelkiego rodzaju diety oczyszczające. Ich skuteczność jest ogromna, ale nie są one zalecane przez dietetyków i lekarzy. Dlaczego?

Diety oczyszczające mają charakter głodówek. Oznacza to, że ich bilans wartości odżywczych jest mocno obniżony, a co za tym idzie – niedostateczny. Tym samym, organizm jest osłabiony, co może skutkować komplikacjami zdrowotnymi. Nic zatem dziwnego w tym, że żaden lekarz nie chce polecić tej formy oczyszczania organizmu. Co więcej, diety oczyszczające mogą skutkować efektem jojo.

Alternatywa dla diety oczyszczającej – Błonnik Witalny

Rozwiązaniem równie skutecznym, ale przy tym bezpieczniejszym jest zastosowanie suplementów diety, a konkretniej błonnika witalnego.

Błonnik witalny to zmikronizowane nasiona babki płesznik i babki jajowatej. Suplement ten oddziałuje na szereg funkcji organizmu. Jego najważniejsze właściwości pozwalają na:

  • Przyśpieszenie perystaltyki jelit
  • Przyśpieszenie metabolizmu
  • Regulację rytmu wypróżnień
  • Oczyszczenie jelit, wątroby oraz nerek
  • Ograniczenie wchłaniania trójglicerydów oraz „złego” cholesterolu

Efektywność błonnika witalnego nie podlega żadnej dyskusji. Potwierdzona została licznymi badaniami klinicznymi. Co więcej, błonnik witalny ochoczo polecany jest przez ekspertów i lekarzy. Wszak, jego pro-zdrowotne właściwości oddziałują nie tylko na detoksykację organizmu.

Reasumując, oczyszczać organizm można na wiele sposobów. Jednakże, tylko jeden z nich wykazuje dodatkowe właściwości pro-zdrowotne i nie stanowi zagrożenie dla zdrowia (nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych).

 

Dodaj komentarz