Jak pozbyć się chrapania?

Zdrowie

Chrapanie to dolegliwość, która przez bardzo szerokie grono osób jest najzwyczajniej w świecie lekceważona. Społeczeństwo mylnie uważa, że to tylko i wyłącznie defekt o charakterze akustycznym. Charakterystyczne dźwięki podczas snu to nie jedyny problem.

Chrapanie – niezwykle poważne konsekwencje
Chrapanie to przypadłość, która niesie za sobą szereg różnych konsekwencji zdrowotnych. Przyczynia się między innymi do występowania tzw. bezdechu sennego – przypadłości objawiającej się epizodycznymi przerwami w oddychaniu podczas snu. To niezwykle poważna choroba, która może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego też, chrapania nigdy nie należy lekceważyć i ignorować.

Chrapiesz? Interweniuj!
Pojawiające się dźwięki podczas snu powinny być pierwszym sygnałem alarmowym. Jeśli towarzyszą nam regularnie – należy natychmiastowo podjąć interwencję. Pierwszym etapem jest diagnoza. Jeśli trafnie zidentyfikujemy przyczynę chrapania, będziemy mogli szybko się jej pozbyć.

Chrapanie jest efektem między innymi:

  • Niewłaściwych nawyków żywieniowych
  • Braku aktywności fizycznej
  • Palenia papierosów
  • Spożywania alkoholu bezpośrednio przed snem
  • Zaburzeń w budowie dróg oddechowych
  • Krzywej przegrody nosowej
  • Szkodliwych warunków pracy

W pierwszym etapie należy zatem podjąć kroki w kierunku zmiany trybu życia na zdrowszy, nie sprzyjający chrapaniu.

Leczenie chrapania
Leczeniem chrapania zajmuje się laryngolog, choć wizyta u specjalisty nie jest zawsze konieczna. W wielu przypadkach możemy pozbyć się chrapania „na własną rękę”. Szczególnie wtedy, gdy nie jest wymagana interwencja chirurgiczna.

Chrapania można się pozbyć poprzez stosowanie ogólnodostępnych suplementów diet. Recenzję jednego z nich znajdą państwo tutaj. Skuteczne są również preparaty w formie sprayów i aerozolów.

W przypadku gdyby taka forma terapii nie przyniosła efektów, należy skonsultować się ze specjalistą. Być może przyczyna chrapania leży gdzie indziej. Lekarz może zalecić stosowanie specjalnych aparatów na chrapanie lub skierować na zabieg chirurgiczny. Więcej o leczeniu chrapania znajdą Państwo na zatrzymajchrapanie.pl.

 

Dodaj komentarz